Baba ölüm nedir?

ba7b1a0a0d25a6a971204b01e0c0b51c

 

 

– Baba ölüm nedir?
baba bir yandan oğlunun merakını yenmek için soruyu cevaplamak ister, bir yandan da daha yeni izlemeye başladığı filminin sonunu söyleyip onu hayal kırıklığına uğratmak istemez. bir süre düşünüp kafasında anlatacaklarını toparlamaya çalışır;

ölüm kötü adamdır oğlum, gün gelir hayat denen ringde onunla dövüşmek zorunda kalırsın. bu ring diğer ringlerden biraz farklıdır. içinde insanlar, evler, şehirler, ülkeler, okyanuslar vardır. dövüşün sırasında iyi ve kötü insanlarla karşılaşırsın. bazıları kötü adamın varlığını unutturur sana; güzel kızlar, içki, güzel bir manzara, annenin şevkatli dokunuşu.. ama ne olursa olsun o hemen arkandadır, sinsice seni takip eder, en uygun anı kollar. önce bir tokat yersin, ilk tokat belki çok sert değildir ama sendelersin, bir süre kendine gelemezsin. yerde yatana ve hemen arkasında sırıtan kötü adam ölüme bakarsın. kabullenmek istemezsin, isyan etmek, bütün gücünle bağırmak, çevrendeki her şeyi kırıp dökmek istersin. bir süre sonra bu tokatın acısı geçer ve ringde dolaşmaya başlarsın. bir mücadele, bir yarış başlar. bazen kazanırsın bazen kaybedersin. git gide buraya alışmaya başlar ve kabullenirsin herşeyi olduğu gibi. derken bir tokat daha yersin, bir süre sonra bir daha, bir daha.. bazen de sen ölüme tokat atarsın, denizde boğulan biri kurtarırsın mesela, intihar etmeye karar vermiş birini ikna edersin.. umrunda değildir kötü adamın, çalışmalarına hız verir..

tam “ben tecrübeliyim, artık ölümü yenebilirim, yeterince piştim ve ustalaştım” dersin, sert bir yumruk gelir.. yerde yatan cansız bedeni tanıyabiliyor musun? film bitti artık, izleyenler salonu boşaltmaya başladılar. filmin sonunda yazılar akmaya başlar: “yapım ve yönetim : tanrı”..

tam anlatmaya yeltendiği anda oğlunun ikinci sorusu gelir:

– baba bana x man alır mısın?

baba derin bir nefes alır ve bir sigara yakar;

– memnuniyetle oğlum, memnuniyetle…

 

death

 

rathh

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s