Youtube içerik üretim fikirleri “1”

Screenshot (1

Ağızdan çıkan kötü sözlerin yerine bip sesini biliyorsunuz, Urasın videosunu seyrederken bip anında bir ikon koymuş bu dikkatimi çekti sanırım öylesine koyduğu bir simge fakat bu gibi anlarda ağızdan çıkan küfürle birlikte konulan simgenin daha değerli kullanılarak simge,reklam, icon konulabilir. videolarda doldurulması gereken bazı boş anları daha anlamlı ve gelir getirme modeliyle bakıldığında bu verdiğim örnekteki gibi farklı fikirlerde bulunabilir.

Bu bakış açısı aslında youtube içerik üretiminde sadece içeriğin “acaba ne çeksek” kısmı planlanırken daha detaylı düşünülmesi fikrini barındırıyor araya konulacak fikirler hem gelir sağlayıcı olur hemde istenilen mesajı izleyene daha rahat verebilir.

yeni sosyal medyayı bir nesil tüketmeye odaklanırken youtube de detayları görebilenler  reklam ve üretim açısından yeni fikirler üretecektir.

gelelim yukarıda bahsettiğim örneğe

video içinde küfür çıkacağı “Yüksek” anda hissedilen dikkat arasına yerleştirilecek bir görselden bahsediyoruz belki görünmeyecek kadar hızlı olacak bu an ama fark edenler bu neymiş deyip videoyu geri alabilirler, işte bizim müşterilerimiz bunlar, detayı fark edenlerin reklam dünyasına hoş geldiniz.

 

bir fikir daha: bu görseli bilen kişilere yorum yaptırılabilir, hediyeler verilebilir

 

videonun linki: https://www.youtube.com/watch?v=lOBWAEC2p2M

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s